вторник, 2 апреля 2013 г.

Видавник & редактор набагато краще, аніж журналіст?


28 березня в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся день відкритих дверей для абітурієнтів та їх батьків.


Як відомо, в Інституті журналістики КНУ є три факультети: «журналістика», «видавнича справа та редагування» (ВСР) та «піар та реклама».


«Найцікавіше, що ви тут зустрінете, це – люди, котрі зможуть вас багато чому навчити», - розказав Олександр Фурман, студент магістратури спеціальності ВСР.

Хлопець також працює фотографом задля закордонних та українських медіа-видань. Його самого навчив фотографії його друг, котрого він зустрів в університеті. «Тут дуже класний колектив, унікальний, з котрим ви будете працювати бік о бік після випуску ще багато років. Такого колективу ви не зустрінете ні в Могілянці, ні де», - впевнений Олександр.


Студенти Інституту журналістики навчаються у другу зміну, тому що у першу – «міжнародники». Студенти кажуть, що це дуже зручно, тому що зранку ти маєш можливість працювати десь 4 години, коли й проходять найважливіші події, та мати за це 1500-2000 гривень щомісяця. Друга зміна починається о 14-тій та кінчається приблизно о сьомій.


           
     
   Про факультет ВСР більш детально розповіла студентка третього курсу Ганна Волосевич. За її словами, випускники факультету ВСР можуть успішно працювати редакторами у ЗМІ та видавництвах, журналістами, рекламниками, маркетологами, верстальниками, спічрайтерами, копірайтерами, прес-секретарями, поліграфістами, контент-менеджерами, дизайнерами і фотографами.


            Студенти ВСР підкреслюють, що випускники факультету ВСР більш затребовани на ринку праці, аніж випускники факультету журналістики, вони більш універсальні, роблять менш помилок, тому що дуже ретельно вивчають стилістику.


            Кажучи про відрахування з Інституту, доповідачки розповіли, що з факультету ВСР у цьому році було відраховано двох студентів, у той час, коли ця цифра значно більша на факультеті журналістики. Чому так? Студентки пояснили це тим, що дуже багато студентів-журналістів полишають університет, починаючи вже з другого курсу, коли вони починають розуміти, що їх тут вже більше нічому не зможуть навчити.


            До речі, вже починаючи з другого курсу, студенти мають можливість пройти ознайомчу практику у ЗМІ, а з третього курсу вони вже працюють там на протязі 4-6 тижнів. Таким чином, до кінця четвертого курсу вже 70 % студентів Інституту журналістики працюють. Цікаве нововведення цього року: студенти можуть проходити практику в Вікіпедії.


            Також цікаве положення в Інституті журналістики з хлопцями: їх тут майже немає. Зараз на першому курсі навчається лише... три хлопця. Хлопці не бажають йти на журналістику, тому ще це дуже важка професія, а дівчата в нас – більш стресостійкі, сильніші. Зараз не ті часи, коли дівчини сиділи на кухні та не мали своєї думки, зараз саме дівчата будують нашу країну.


            Усі студенти дуже гарно відгукуються про гуртожиток, котрий знаходиться лише у годині від Інституту. Але проблема стоїть у тому, що в нього можуть поселити лише 60% від усіх бажаючих.


          
Євген Цімбаленко
  До майбутніх студентів на дні відкритих дверей також звернувся голова приймальної комісії Євген Цімбаленко, котрий розповів про дуже великий потік студентів, котрі вступали у минулому році в Інститут журналістики. Так, усього сюди подали заяви близько трьох з половиною тисяч студентів, на творчий конкурс з журналістики прийшло десь 900 абітурієнтів. У цьому році очікуються дві тисячі абітурієнтів. Голова також підкреслив, що подавати документи набагато краще через тиждень після початку прийому документів, тому що, коли ви подасте документи, не грає ніякої ролі, а приймальній комісії все ж таки легше.... Також Євген Цімбаленко зауважив, що саме майбутнім журналістам краще подавати заяви не в електронній формі, тому що все одно потім їм прийдеться їхати у Київ, аби зареєструватися на творчий конкурс. Але він також заспокоїв тих, хто збирається подавати документи в електронній формі: у цьому році вона буде працювати без збоїв.


            Тема творчого конкурсу буде максимально наближена до того, що абітурієнти вивчали у школі. Запрошеним гостем може бути історик чи письменник. Так, у минулому році був запрошений директор університетського музею.


            Також вступникам на факультет журналістики не знадобиться ані перемога на МАНі, ані перемога на Всеукраїнських олімпіадах, отож максимальний бал тут становить 800 балів. У той час, на «піар та рекламу» та на «видавничу справу та редагування» знадобиться перемога на МАНі з української мови та перемога на Всеукрі з української. Вступити на факультет журналістики набагато легше, тому що тут більше державних місць (в минулому році – 75).


            Отож, всім охочуючим вступити в Інститут журналістики – вдачі! Нехай переможе найкращий!


Анастасія Жвік

Комментариев нет:

Отправить комментарий